amazon-iletişim

Amazon Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

Amazon.com Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir e-ticaret ve bulut bilişim şirketi olarak hizmet verir. Jeff Bezos tarafından 5 Temmuz 1994’te Amerika Birleşik Devletleri’nin Seattle şehrinde kuruldu. Gerek toplam satış hacmi gerekse piyasa değeri açısından dünyanın en büyük ve başarılı alışveriş sitesi olarak hizmet vermektedir. Adını dünyanın en büyük nehri olan Amazon Nehri’nden alır. Amazon.com işe önce kitap satarak başlayan bir elektronik ticaret öncüsüdür. Bugün hâlen Amazon’da DVD, CD, bilgisayar yazılımı, bilgisayar oyunu, elektronik eşya, aksesuar, mobilya gibi farklı türden mallar satılmaya devam etmektedir. Şirket ayrıca kendi tüketici elektroniği ürünlerini üretmektedir. Amazon aynı zamanda dünyanın en büyük bulut altyapı hizmetleri sağlayıcısıdır. Şirket ayrıca AmazonBasics markasıyla USB kablosu gibi basit ama başarılı ürünler satmaktadır.

Amazon Amerika Birleşik Devletleri,  İngiltere ve İrlanda, Fransa, Kanada, Almanya, İtalya, İspanya, Hollanda, Avustralya, Brezilya, Japonya, Çin, Hindistan ve Meksika için ayrı alışveriş siteleri kurmuştur. Almanya sitesinde Türkçe dil seçeneği bulunmakta. Amazon’un Türkiye sitesi olmamakla birlikte çeşitli Amazon siteleri uluslararası gönderim kapsamında Türkiye’ye gönderim yapmaktadır. Amazon’un son yıllarda yaptığı en büyük ve başarılı atılım, elektronik kitap okuyucusu Kindle’ı piyasaya sürmek oldu. Şu anda Kindle 3 adıyla satılmakta olan bu aktif cihaz, Amazon’un en çok satılan ürünü haline geldi. Bununla birlikte Amazon internet sitesinde Kindle üzerinden kolayca okunabilen oldukça geniş bir elektronik kitap arşivi bulunmakta. Hali hazırda, Kindle ürünleri ve elektronik kitapların satışı Türkiye’de yapılmamaktadır.

Dünyanın en yaygın ve kullanışlı alışveriş sitelerinden biri olan Amazon.com’un logosunda yer alan sarı ok yalnızca bir gülen surattan ibaret sanırsanız yanılırsınız, aynı zamanda Amazon.com adresinde a’dan z’ye her şeyi kolayca bulabileceğinizi söyleyen gizli bir semboldür. Amazon, dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinin başında geliyor.

Amazon’un müşteri hizmetleri numarası bulunmaktadır. Ayrıca iletişim panelinden üyeliğinizle birlikte giriş yaparak sorularınıza çözüm arayabilir; istek, şikayet, önerilerinizi iletebilirsiniz.

Amazon Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Amazon Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
00 1 206-266-2992

Amazon Destek Formu
İletişim Formu

Arama Terimleri: Amazon iletişim bilgileri, Amazon telefon numarası, Amazon irtibat tel, Amazon canlı destek, Amazon müşteri temsilcisi, Amazon şikayet hattı, Amazon tüketici ilişkileri danışma hattı, Amazon iletişim, Amazon çağrı merkezi, Amazon İletişim Formu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir