BDDK Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

BDDK Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

BDDK çağrı merkezi numarası hakkında bilgi almak istiyorsanız makalemize göz atabilirsiniz. Makalemizde BDDK müşteri hizmetleri numarası ile iletişim telefonu üzerinden şikayet hattına erişebilirsiniz.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu kısa adıyla BDDK 5411 sayılı Bankacılık  Kanunu’nun 82. maddesince kurulmuştur. Merkezi Ankara’da bulunmakta olan BDDK Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulundan ve Başkanlıktan oluşmaktadır. Kendisine verilen düzenleme ve denetleme görevini özgürce ve adalet çerçevesi içerisinde yerine getirir. BDDK bu işlemleri yerine getirirken hiçbir makam ve ya kişi işleyişe müdahale edemez. BDDK’nun temel görevleri arasında; mali piyasalardaki güven, işleyiş ve düzeni sağlamak, tasarruf sahiplerinin haklarını korumak, kredi sisteminin verimli bir şekilde çalışmasını sağlayarak bankaların yönetim, işleyiş, devir, birleşme gibi işlemleri kontrol etmek bulunmaktadır.

BDDK Çağrı Merkezi Numarası

BDDK bankacılık sektörünün verimli, düzenli ve istikrarlı bir şekilde işlemesini sağlayarak, kişilerin ve kurumların menfaatlerini korumasını sağlar. BDDK ülke ekonomisi için oluşabilecek tehlikeleri önlerken daha güvenli bir piyasa oluşması için gerekli düzenlemeleri yapar. Bankaların kanunlara uygun şekilde işlemesini sağlayan BDDK uygun rekabet ortamının oluşması ve sektörün gelişmesi için her türlü yaptırım ve kararı alabilmektedir. Ülke içerisinde kurulacak olan her türlü yerli yabancı bankaların incelenmesi ve yetki görevinin verilmesi BDDK’nın görevleri arasında bulunmaktadır. Yerli ve yabancı bankaların Türkiye piyasasına girebilmesi için gerekli şartları ve hükümleri yerine getirip BDDK’dan izin alması gerekmektedir. Bankalarda yolsuzluk gibi bir sorun oluştuğunda BDDK ilgili bankayı TMSF’ye devreder. Ardından TMSF’ye devredilen bankadaki müşterilerin mevduatlarının geri ödemesi BDDK tarafından yapılır.

BDDK çağrı merkezi iletişim müşteri hizmetleri telefon numarası ve BDDK bilgi edinme formu bulunmaktadır. Bu iletişim bilgilerinden BDDK ile iletişime geçerek istek, şikayet ve önerilerinizi iletebilir yaşamış olduğunuz sorunlarla ilgili görüşme yapabilirsiniz. Ayrıca yorumları kısmından BDDK hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

BDDK Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
0850 222 2335 (Bireysel Bankacılık Şikayetleri İçin)

BDDK Bilgi Edinme Formu Gerçek Kişiler
form

BDDK Bilgi Edinme Formu Tüzel Kişiler
form

Arama Terimleri: BDDK çağrı merkezi, BDDK iletişim, BDDK telefon numarası, BDDK irtibat tel, BDDK şikayet var, BDDK şikayet hattı, BDDK müşteri hizmetleri, BDDK iletişim formu, BDDK bilgi edinme formu, BDDK yardım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir