Kanal Tedavisi İle Sağlıklı Dişlere Adım Atın

Endodonti, halk arasında bilindiği üzere kanal tedavisi, pek çok insanın yaptırmaktan çekindiği bir uygulamadır. Kanal tedavisi sayesinde diş kaybından kurtulmuş olursunuz. Diş çürüklerinin sebep olduğu ağrıların ve soğuk-sıcak hassasiyetinin yarattığı ağrıların önüne geçilir. Bunun için de dişte bulunan kanallara müdahale edilir. Ancak bazı durumlarda istenilen sonuca ulaşılamayabilir. Bunun sebebiyse; her dişin iç yapısının bir olmamasıdır. Böylelikle kanal tedavisi başarısız olur ve dişin kaybı ile sonuçlanabilir. Türkiye’de pek çok kanal tedavi uygulanması gereken diş bulunmaktadır. Özellikle gebze diş doktoru arayışında bulunan insanların korkmadan Ulusoy Ağız & Diş Sağlığı Merkezi’ne uğraması ve bilgi alması gerekmektedir. Sağlık ertelenmemelidir.

 Kanal tedavisi, diş merkezinde bulunan pulpanın (dişözü) çıkarılması gerekmektedir. Hasar görmüş ya da ölmüş olan pulpa çıkarılır, pulpanın çıkarıldığı boşluk temizlenip tekrar doldurulur. Böylelikle kök kanalı da kapatılmış olur. Eski zamanlarda problemli olan dişler hemen çekilirdi. Günümüzde ise, kanal tedavisi yardımıyla diş kaybı önlenmektedir.

 Diş Ağrısı Yaşıyorsanız Ne Yapmalısınız?

 Kişide diş ağrısı şikayeti varsa kısa süreli bir çözüm için ağrı kesici kullanılabilir. Ancak en kısa sürede diş hekimine gitmeli ve muayene olmalıdır. gebze diş doktoru için Ulusoy Ağız & Diş Sağlığı Merkezi’ne başvurup detaylı bilgi alınabilir. Aksi takdirde daha fazla sorun yaşayabilirsiniz.

 Diş Ağrısı İçin Antibiyotik Kullanmak Doğru mu?

 İltihap problemi olmayan bir dişe antibiyotik yarar sağlamayacaktır. Hatta tedavi sürecini zorlaştırabilmektedir. Bu yüzden bir an önce doğru olan yapılmalıdır ve diş hekimiyle görüşülmelidir.

 Kanal Tedavisinde Genel Anestezi Olur mu?

 Kanal tedavisinde genel anestezi kullanılabilecek bir yöntemdir. Bazı hastalar korkularından kaynaklı uyutulmayı istemektedir. Ancak genel anestezi, lokal anesteziden daha pahalıdır. Aynı zamanda tedavi esnasında yan etki yaşama ihtimali yükselmektedir.

 Kanal Tedavisi Gerçekten Çok Ağrılı Bir İşlem mi?

 Tedaviye başlamadan önce, gerekli olan dişe anestezi uygulanmaktadır. Diş tamamen uyuşmadan işleme başlanmaz. Bu yüzden tedavi ağrısızdır.

 Kanal Tedavisi Sonrası Dişte Apse Oluşur mu?

 Ne yazık ki, tedavi görmüş dişlerde apse durumu görülebilmektedir. Bunun en büyük sebebi her dişin iç yapısı birbiriyle örtüşmeyebilmektedir. Diş hekimleri ne kadar titiz ve doğru işlem yapsalar da bir süre sonra bu tür problemler gelişebilmektedir. Apsenin en çok görüldüğü dişler, azı dişleridir.

 Kanal Tedavisi Sonrası Diş Kırılır mı?

 Kanal tedavisi uygulanan diş ya da dişlerin beslenme alışkanlıkları olmadığı için zamanla kırılganlaşırlar ve su kaybederler. Bu yüzden olağan bir durumdur. Ancak dişi koruma altına almak da önemlidir. En doğrusu, kanal tedavisi uygulanan dişlerin kronlarla kaplanması gerekmektedir. Böylelikle kırılmanın önüne geçilebilmektedir.

 Yukarıda verilen bilgiler doğrultusunda; eğer diş ağrısı çekiyorsanız ve kanal tedavisi gerekiyorsa, hiç beklemeden gebze diş doktoru olarak Ulusoy Ağız & Diş Sağlığı Merkezi’ni seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir