LG-çağrı-merkezi-iletişim

LG Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

1947 yılında Güney Kore’nin Busan bölgesinde kurulan LG, bünyesinde 200 bine yakın çalışanı ile teknoloji sektöründe büyük hizmetler veriyor. Elektronik, Cep Telefonu, Finans ve Petrokimya alanlarında hizmet veren şirket, Koo ailesi tarafından yönetiliyor. 1947 yılında In Hwoi Koo tarafından “Lak Hui Kimya Endüstrisi” ismiyle Güney Kore’de kurulmuştur. Lak Hui ismi, LG isminde bulunan Lucky kelimesinin Kore diline çevirisidir. Kurulduktan çok kısa bir süre sonra, 1952 yılında Kore’de plastik sektöründe faaliyet gösteren ilk şirket olmuştur. 1958 yılında ise LG isminde G’yi temsil eden Goldstar firması kuruldu. Kuruluşundan sadece bir yıl sonra ilk Kore yapımı radyoyu tasarladı. Bu yıllarda şirket Petrokimya ve Elektrik/Elektronik olmak üzere iki farklı kategoriye ayrılıyor. Goldstar, Kore’de ilklerin ismi olmuştur. Goldstar, ilk Kore yapımı fanı 1960’ta, ilk Kore yapımı soğutucuyu 1964’te, ilk Kore yapımı siyah-beyaz televizyonu 1966’da, ilk Kore yapımı iklimlendiriciyi 1968’de, ilk Kore yapımı çamaşır makinesi ve asansörü ise 1969 yılında üretmiştir. Kore’de Goldstar ilklerin adı olmaya devam ederken, Lucky Kimya Endüstrisi şirketi ise Petrokimya alanında hizmetler ve Ar-Ge çalışmaları yapmaya devam ediyordu. Cha-Kyung Koo 1969 yılında LG’nin 2. Başkanı oldu. Şirketin ikinci başkanı olur olmaz, değişen ve gelişen dünyanın gerekliklerini görerek şirketin küreselleşme çalışmalarını planladı. Sonraki yıl şirket, Ar-Ge çalışmalarına büyük ağırlık verdi. 1983’te Lucky Kimya Endüstrisi yeniden yapılandırıldı. Kozmetik sektörüne tekrar önem vermesiyle birlikte, elektronik/elektrik kategorisinde televizyon, görüntü kayıt cihazları ve bilgisayar cihazlarına büyük yatırımlar yaparak şirketin gelecek planlamasını oluşturdu. 40. Yılında Güney Kore, Seul’de LG Twin Towers inşa edildi. 1990 yılında ise şirketin 3. Başkanı Bon moo Koo oldu. Yeni başkanı ile birlikte LG; enerji, elektronik, haberleşme, finans, bilgi sistemleri gibi birçok farklı alanda faaliyet gösterdi. Yeni başkanın kendi stratejisi ile yüksek müşteri memnuniyeti konusunda çalışmalar yapıldı. 2003 yılında LG Grup, yönetim biçimini Holding haline getirdi. 2006 yılında Chocolate isimli telefon ile Hong Kong tasarım ödülünü kazandı. Yine aynı yılda 1.48mm ile dünyanın en ince LCD ekranı ve 33cm ile en ince düz ekran televizyonunu üretti.

Günümüzde baktığımız zaman, dünya üzerindeki en büyük Elektrik/Elektronik üzerine faaliyet gösteren şirketlerden birisidir. LG, 2007 yılından beri “Life’s Good” sloganını kullanıyor. 2001’de Philips ile yatırım ortaklığına başlayan şirketin bu ortaklık iki adet şirketi bulunmaktadır. Ayrıca Hitachi firması ile de yatırım ortaklığında bulunan şirket, ülkemizde Arçelik ile klima üretimi sektöründe ortaklığı bulunuyor. Eski adıyla Goldstar, günümüz adıyla LG Electronics 1958 yılında yine In-Hwoi Koo tarafından kurulduktan sonra günümüzde 4 farklı birimde hizmet vermektedir. Bunlar; mobil iletişim, dijital görüntü cihazlar, dijital aletler ve dijital medyadan oluşuyor. LG Electronics şirketinin 100’ü aşkın iş birimi bulunuyor. Bunların 81 tanesi yan kuruluşlardır ve 82 bin kişiye iş imkanı sağlıyor.

LG’nin 444’lü müşteri hizmetleri numarası, canlı sohbet ve mail bilgileri bulunmaktadır. Bu iletişim bilgilerinden ulaşarak istek, öneri ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

LG Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

LG Müşteri Hizmetleri Numarası
444 65 43 (Haftanın her günü 09:00-20:00)

LG Canlı Chat ve E-Mail Adres Bilgileri
tıklayınız…

Arama Terimleri: LG iletişim bilgileri, LG telefon numarası, LG mail adresi, LG canlı destek, LG müşteri temsilcisi, LG şikayet hattı, LG tüketici ilişkileri danışma hattı, LG iletişim, LG çağrı merkezi, LG Türkiye iletişim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir