tmo-iletisim-telefon

TMO Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

TMO(Toprak Mahsulleri Ofisi) sermayesinin tamamı devlete ait olmak üzere 1938 yılında kurulmuştur. TMO’nun merkezi Ankara’da bulunmaktadır. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na tabi bir kuruluştur. Türkiye’nin bir çok bölgesinde tesisli ekipleri bulunmaktadır. Ayrıca yoğun alım dönemlerinde geçici alım merkezleri kurulmakta bu sayede Türkiye’de tarım faaliyetlerinin gelişmesine katkı sağlamaktadır.

TMO’nun kuruluşu eski zamanlarda zaruret sonucu olmuştur. 1. Dünya savaşından sonra büyük bir darbe alan sanayileşme akımı yerini yeniden tarıma devretmiştir. Devletler tarım faaliyetlerine ağırlık vererek dünya üretim payında en büyük halkayı elde etmek için çabalamışlardır. Bunun sonucunda özellikle buğday gibi gıdalarda üretim artmış ve buğday stokları başlamıştır. Bunun sonucunda fiyatların düşmesi sonucu dış piyasada rekabet artmış ve buğday fiyatları iyice düşmüştür. Bu durumda ciddi krizlere sebep olmuştur. Bu gelişme üzerine hükümet buğday alımı ve depolanması için Ziraat Bankası’nı görevlendirmiştir. 2. Dünya Savaşının belirtilerinin ortaya çıkması sonucu da zaruret doğrultusunda TMO(Toprak Mahsulleri Ofisi) kurulmuştur. İlk zamanlar sadece buğday alım ve depolama işlerini yaparken günümüzde bir çok gıdada alım işlemlerini yapmaktadır. Bu sayede TMO üretim devamlılığı sağlayarak tüketicilere uygun fiyattan ürünlerin ulaşmasına büyük katkı  sağlamaktadır.

TMO’nun merkezi Ankara’da bulunmaktadır. TMO’nun merkezinin ve tüm şubelerinin telefon numaraları, faks numaraları ve adreslerine cagrimerkezimiz.com’dan ulaşabilirsiniz. Bu numaradan arayarak aklınıza takılan soruları sorabilir; istek, şikayet ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

TMO Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri
+ 90 (0312) 416 30 00

Genel Müdürlük

Adres
Milli Müdafaa Caddesi No:18 06420 Bakanlıklar-Çankaya/ANKARA

Faks
+ 90 (0312) 416 34 00  (5 Hat)

TMO Genel Müdürlüğü Birim Telefon Numaraları Ve E-Posta Adresleri
Tıklayınız

TMO Şube Ve Ajans Müdürlüklerinin Adres, Telefon-Faks Numaraları İle E-Posta Adresleri
Tıklayınız

TMO Genel Müdürlüğü Kep Adresi Listesi
Tıklayınız

Arama Terimleri: TMO iletişim bilgileri, TMO telefon no, TMO irtibat tel, TMO canlı destek, TMO müşteri temsilcisi, TMO şikayet hattı, TMO müşteri hizmetleri, TMO tüketici iletişim hattı, TMO şubeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir