yahoo-iletişim-telefon-numarası

Yahoo! Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

Stanford Üniversitesi öğrencileri Jerry Yang ve David Filo tarafından kurulmuş oldukça kullanışlı bir portaldır. İlk başlarda arama motoru olarak hizmet vermesine rağmen zamanla e-posta, anında iletileşme, e-posta grubu ve benzeri hizmetler de sunarak pazarda hâkim olmaya çalışmıştır. Günde 7 milyar sayfa gösterimiyle dünyanın en çok ziyaret edilen, en kullanışlı  5. sitesidir. Sunduğu hizmetlerden Yahoo Messenger özellikle ABD’de çok yaygın olarak kullanılır. Yahoo! Messenger Yahoo firmasının çıkardığı ücretsiz sesli ve görüntülü sohbet imkanı sunan çevrimiçi anlık mesajlaşma yazılımıdır. Mesajlaşmanın yanında daha birçok özelliği bulunan Yahoo Messenger’ın Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Bilgisayardan bilgisayara çağrı yapılabilir, Web kamerası kullanarak görüntülü sohbet yapılabilir, bilgisayarlar arası dosya paylaşılabilir, güvenlik duvarı desteği, sohbet odaları şeklinde ve daha birçok özelliği bulunmaktadır.

Windows’un “Messenger” yani MSN uygulamasından önce dünya üzerinde en çok kullanılan iletişim/sohbet programlarından birisiydi. Yahoo Messenger, özellikle 1990-2000 yılları arasında çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edildi. Ancak MSN uygulamasının çıkışı ve MSN uygulamasının Yahoo’dan daha fazla özellik ve özgürlük sunuyor oluşu Yahoo’nun revaçtan düşüşüne zemin hazırladı. Bunların dışında Yahoo sitesinin Hotjobs adlı bir bölümü vardır ve burdan iş arama olanağı da sunmaktadır.  Yahoo! Finans bölümünden ise pek çok borsa endeksi ve hisse senedi hakkında ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz. Yahoo! News bölümünden dünyada ki gelişmeler takip edilebilmekte, Games bölümünden ise oyunlar oynanabilmektedir.

Yahoo Music dahilinde sunulan Radio ise ilk içerikli çevrimiçi radyo olma özelliğine sahiptir. Kullanıcalar parçalara oy vererek kendi zevklerine hitap eden bir kanal oluşturabilmekte ve bunu kaliteli bir sesle çevrimiçi olarak keyifle dinleyebilirler. 2008 yılının son aylarında Türkçe olarak hizmete sunulmuştur. 4 Şubat 2008 tarihinde ise Microsoft, Yahoo! için 44.6 milyar dolarlık bir teklif yapmış, Yahoo! ise bu teklifi reddetmiştir. Günümüzde halen ABD’de ve çevre ülkelerde gün içerisinde çok sayıda ziyaret alan ve arama yapılan arama motorlarından birisi olma özelliğini koruyor.

Yahoo’nun merkezi İrlanda Dublin’de bulunmaktadır. Bundan dolayı Yahoo İrlanda Dublin merkezinin telefon numarası bulunmaktadır. Bu numaradan arayarak Yahoo ile görüşebilirsiniz. Yahoo’nun Türkiye için iletişim bilgileri bulunmamaktadır.

Prima’nın 850’li müşteri hizmetleri numarası ve mail adresi bulunmaktadır. Bu iletişim bilgilerinden irtibata geçerek Prima’yla ilgili istek, öneri ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

Yahoo Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Yahoo Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
Telefon          : +353 1 866 3100
Faks                : +353 1 866 3101
Ofis Adresi   : 5-7 Point Village North Wall Quay Dublin, 1 Ireland

Arama Terimleri: Yahoo iletişim bilgileri, Yahoo telefon numarası, Yahoo irtibat tel, Yahoo canlı destek, Yahoo müşteri temsilcisi, Yahoo şikayet hattı, Yahoo tüketici ilişkileri danışma hattı, Yahoo iletişim, Yahoo çağrı merkezi, Yahoo Türkiye temsilciliği, Yahoo Türkiye iletişim, Yahoo hesabım kapatıldı, Yahoo hesap geri alma

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir